Як українські оператори стільникового зв’язку готуються до можливих блекаутів і чого очікувати абонентам?

З огляду на досвід зими минулого року, коли по всій території України спостерігалися перебої в енергомережах через ракетні обстріли з боку рф, влада та оператори зв’язку України готуються до можливого нового блекауту. Надійне функціонування телекомунікаційних мереж у критичних ситуаціях стає питанням життя і смерті, тому провідні мобільні оператори України вживають заходів для забезпечення безперервної роботи зв’язку. Видання MC.today розпитало найбільших операторів про те, що вони роблять для того, щоб абоненти залишалися на зв’язку. Редакція Mediasat стисло переповідає деталі.

Готовність Vodafone до блекаутів

Одним із ключових моментів у підготовці до можливих блекаутів є забезпечення резервного живлення базових станцій. Оператор Vodafone активно оновлює і зміцнює свою телеком-інфраструктуру за допомогою автономних генераторів і резервних батарей. Компанія стверджує, що 100% її майданчиків обладнані автономними резервними джерелами живлення. Ці батареї здатні забезпечувати роботу станцій без основного електроживлення до 4-5 годин. З огляду на досвід минулої зими, коли масові відключення електроенергії ставили під загрозу роботу базових станцій, компанія встановлює додаткові дизельні генератори. У разі блекауту Vodafone обіцяє підтримувати зв’язок для українців протягом щонайменше шести годин після відключення. Якщо говорити загалом, то компанією Vodafone сьогодні використовується 1120 дизель-генераторних установок.

Енергонезалежність мережі «Київстар»

Оператор «Київстар» також вживає активних заходів для забезпечення безперервного зв’язку в умовах блекауту. Понад 2,5 тисячі стаціонарних і мобільних дизельних генераторів встановлено на його технологічних майданчиках. Також впроваджуються нові акумуляторні батареї, що дають змогу підтримувати роботу станцій до 4-6 годин без зовнішнього живлення. Компанія активно замінює застарілі батареї на більш місткі та витривалі – загалом уже встановлено 37 000 таких акумуляторів. Крім того, «Київстар» працює над будівництвом мережі з використанням енергоефективної технології GPON для підвищення швидкості передачі даних до 1000 Мбіт/с. Це дасть змогу забезпечити стабільне підключення навіть в умовах блекауту. У «Київстар», крім мобільної мережі, також працюють над забезпеченням безперебійної роботи мережі фіксованого інтернету. До кінця поточного року планується встановити близько 50 тисяч блоків безперебійного живлення для послуги «Домашній інтернет». Таким чином оператор має намір забезпечити стійкість роботи 70% сегменту фіксованого інтернету під час можливих відключень електроенергії.

lifecell: забезпечення резервного живлення

Третій оператор мобільного зв’язку – компанія lifecell – також активно розширює кількість генераторів і акумуляторних батарей, уведених в експлуатацію на технологічних майданчиках. За останні місяці компанія під’єднала понад 800 стаціонарних, партнерських та мобільних генераторів, здатних забезпечувати роботу базових станцій без живлення. Додатково lifecell замінює акумуляторні батареї на більш місткі та довгострокові, що забезпечує автономне живлення станцій протягом 4-5 годин. Минулої зими lifecell стикався з крадіжкою генераторів. Тому, з огляду на негативний досвід, компанія робить кроки для забезпечення безпеки та охорони генераторних установок.

Висновок

Велика трійка операторів стільникового зв’язку в Україні активно готується до можливих блекаутів. Використання генераторів, оновлення акумуляторних батарей й застосування енергоефективних технологій дасть змогу операторам забезпечувати абонентів безперервним зв’язком та доступом до інтернету навіть за умов відключення електроенергії.

mediasat.info