Ігнат пояснив, скільки потрібно винищувачів Україні для захисту

Україні для захисту всього повітряного простору країни необхідно більше 100 літаків-винищувачів. Про це розповів речник командування Повітряних сил України Юрій Ігнат, коментуючи наміри Данії та Нідерландів передати Україні F-16.

За його словами, якщо Україні передадуть 42 винищувачі, це – приблизно 2-3 ескадрильї. Для оновлення авіаційного парку техніки ЗСУ необхідно 128 винищувачів. Така кількість прописана у візії Повітряних сил ЗСУ.

“У візії Повітряних сил говорилось про 128 таких винищувачів, яких було б достатньо, аби замінити старий парк техніки і бути розосередженими по всій території держави. Це приблизно чотири авіаційні бригади”, – розповів Ігнат в інтерв’ю “Радіо Свобода”.

Він зауважив, що виводити зі складу Повітряних сил стару радянську техніку, яка морально і фізично застаріла, будуть поступово.

“Ми будемо робити це поступово. Дадуть 42, потім 19, потім ще дадуть… І вийдемо на ту кількість літаків, яка була прописана у візії, і відповідно будемо сучасним і мобільним видом Повітряних сил”, — сказав Ігнат.

Після війни, за словами речника Повітряних сил, усі надані Україні літаки залишаться у “строю”.

“Вони будуть гарно пофарбовані в український “піксель” і будуть захищати повітряний простір.

Нагадаємо, президент Зеленський 20 серпня здійснив візит до країн Північної Європи. Україна та Нідерланди досягли домовленості щодо передачі літаків F-16. Прем’єр-міністерка Данії Метте Фредеріксен заявила, що її країна надасть Україні 19 винищувачів F-16.

zn.ua