Заброньовані чоловіки також можуть отримати повістку

В Україні триває загальна мобілізація та оголошено воєнний стан. У цей час чоловіки призовного віку отримують повістки і мають пройти військово-лікарську комісію (ВЛК), яка визначить їх придатність до служби.

Деякі підприємства можуть бронювати своїх працівників від військової служби. Юрист Андрій Топчій пояснив, чи може отримати повістку «на відправку» чоловік, який був направлений на ВЛК до отримання броні.

Він зазначив, що заброньована особа відповідно до ст. 23 ЗУ «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» не може бути, поза її згодою, мобілізована. Відповідно, до завершення строку бронювання, така особа не може бути мобілізована.

Ймовірність вручення повістки «на відправку» у такому випадку існує.

«Якщо особа пройшла ВЛК, визнана придатною до військової служби та не має підстав для відстрочки, то така особа, безумовно, може бути мобілізована. У ТЦК є практика направлення повісток на відправку одразу після завершення права на відстрочку і законодавству така практика прямо не суперечить. При цьому, якщо особа з’являється до ТЦК та надає документи, які підтверджують право такої особи на відстрочку – відповідна повістка не реалізується.

Якщо ВЛК триватиме довгий час і закінчиться після завершення бронювання, то ймовірність отримання повістки після завершення ВЛК висока. Оскільки на момент завершення ВЛК та за відсутності права на відстрочку (наприклад, внаслідок бронювання), ТЦК має право мобілізувати таку особу у встановленому законодавством порядку”, – говорить юрист.

Бронювання працівників на критично важливій роботі є важливим механізмом забезпечення стабільності та функціонування ключових секторів економіки та інфраструктури в умовах війни.

zn.ua