28 липня — День Української Державності

Сьогодні в Україні відзначається День Української Державності. Цей день покликаний нагадувати, українське державотворення має понад тисячолітню традицію, а початок України був у Руській середньовічній державі, центром якої був Київ. 

Свято було встановлено указом президента від 24 серпня 2021 року. Пам’ятний день відзначається вдруге, і це відбувається під час повномасштабної війни з росією.

День Державності відзначається того ж дня, коли українські християнські церкви вшановують памʼять Київського князя Володимира Великого та День Хрещення Руси — України.

Князь Володимир Великий – уособлення розбудови Русі. Прийняття ним у 988 році християнства, як державної релігії, стало для України цивілізаційним вибором. Русь підтримувала політичні, економічні та культурні зв’язки з більшістю європейських держав того часу.

Вже наступного року День Державності відзначатиметься 15 липня з огляду на перехід Православної церкви України та Української греко-католицької церкви на Новоюліанський календар. За відповідний законопроєкт Верховна Рада проголосувала  14 липня.

День української державності – це можливість для кожного з українців  згадати історію своєї країни, повну боротьбу за незалежність, єдність та щасливе життя. Треба цінувати те, за що боролися наші предки, пам’ятаємо всіх, хто загинув у цій боротьбі. Зараз Україна в черговий раз в історії б’ється з російськими загарбниками, які хочуть знищити українську державність, знищити українців фізично, зруйнувати все що нас оточує та підкорити собі країну.

donpatriot.news