30 жовтня Україна перейде на зимовий час

30 жовтня 2022 року о 4.00 за київським часом скасовується дія літнього часу. Годинникову стрілку переведуть на 1 годину назад.

Перехід на зимовий і літній час відбувається відповідно до постанови Кабінету Міністрів № 509 від 13.05.1996 року «Про порядок обчислення часу на території України».

Згідно з постановою, щорічно в останню неділю березня о 3.00 годинникова стрілка переводиться на 1 годину вперед, в останню неділю жовтня – о 4.00 на 1 годину назад.

Час, чинний в Україні взимку, є природним для території нашої держави і відповідає її географічному положенню. А в період з останньої неділі березня по останню неділю жовтня запроваджується літній час з метою ефективного використання світлої частини доби.


Довідково:

Запровадження літнього часу є загальноприйнятою міжнародною практикою. В Європейському Союзі діє Директива 2000/84/ЕС Європейського Парламенту і Ради від 19.01.2001 про перехід на літній час. Відповідно до Директиви в країнах – членах ЄС на їх територіях запроваджено порядок обчислення часу: перехід на літній час з кінця березня і на зимовий з кінця жовтня.