6 загиблих, 75 поранених: у Кривому Розі завершилася рятувальна операція після ракетної атаки рф

Терористичний удар російських окупантів по Кривому Рогу забрав життя шести мирних жителів. П’ятеро людей загинули у дев’ятиповерховому будинку від прильоту ракети, і ще одного загиблого виявили на місці прильоту другої ракети по навчальному закладу. Загалом постраждали 75 осіб. Рятувальна операція наразі завершена.

До вечора на місці російської ракети людей стало набагато більше: хтось приходить просто подивитися, хтось підтримати родичів або знайомих.

“На мені пошкоджень немає, я зайшла у ванну. Якби не зайшла, то мене б тут не було, тому що стіна від сусідів у кухні впала до нас. Наша стіна впала в кімнату, де стоїть диван, на якому ми спимо. Стіною накрило все”, — розповідає мешканка зруйнованої квартири Юлія.

Інша мешканка Кривого Рогу каже, що її врятували дві стіни.

“Це наука всім. Я просто випадково опинилася поруч з двома стінами. Від вікон летіло з двох сторін, змітало все на своєму шляху. Там жах був! А я — в коридорі між двох стін, і ці дві стіни врятували. Так, я впала, але залишилася жива. У нас були двоє металевих броньованих дверей — їх вивернуло”, — каже Антоніна.

До вечора в Кривому Розі пролунали чотири повітряні тривоги, на час дії яких рятувальні роботи припинялися.

Люди, які пережили ракетний удар, зверталися по допомогу до психологів. Моральна підтримка була потрібна дуже багатьом, бо люди не розуміли, що їм робити та куди бігти.

“Є як вивихи від вибухової хвилі, вибиті суглоби. Також багато осколкових поранень від ударів через те, що відкинуло вибуховою хвилею. Багато хто звертається по психологічну допомогу”, — повідомила волонтерка Червоного Хреста Анна Паученко.

Розбір завалів для рятувальників був досить складним, оскільки в будинку, в який влучила російська ракета, були навісні конструкції. Їх прибирали, частково були обвали, тому рятувальна операція була не з простих, тим паче під завалами були люди.

“Складність полягає в тому, що постійно обвалюються конструкції, які нависають зі зруйнованого будинку. Руйнування — з четвертого по восьмий поверх. Нам постійно доводиться призупинятися, злізати з цієї конструкції, а також під час повітряної тривоги відходити на безпечну відстань, відводити особовий склад, оскільки існує загроза повторного влучання”, — поінформував начальник управління реагування на надзвичайні ситуації Головного управління Державної служби з надзвичайних ситуацій у Дніпропетровській області Сергій Корінний.

Поруч із місцем удару російської ракети розгорнули кілька штабів, у яких люди можуть отримати плівку, щоб забити вибиті вікна квартир. Місцева влада акцентує на тому, що місце, куди прилетіли російські ракети, — це житловий квартал, у якому немає жодних військових об’єктів, які могли б якимось чином привернути увагу російських терористів.

“Ви на власні очі бачите, які руйнування. Це центр міста, в якому немає ніякої військової техніки, немає ніяких підприємств, які проводять ремонт. Це житлові спальні райони. Це знову жорстокий терористичний акт Російської Федерації по мирному населенню України”, — зазначив голова Криворізької районної військової адміністрації Євгеній Ситниченко.

За попередньою інформацією місцевої влади, внаслідок ракетного удару російської армії було зруйновано близько 50 житлових будинків, як приватного сектору, так і багатоповерхівок. Рахунок зруйнованих квартир йде на сотні, точні дані будуть після того, як відповідні служби зроблять поквартирний обхід.

uatv.ua