70% українців не вважають себе одним народом з росіянами

70% українців не погоджуються з тезою російського керівника Володимира Путіна про те, що росіяни та українці є одним народом. Лише 12,5% опитаних підтримують її. Такими є результати опитування Центру Разумкова, проведеного з 29 липня по 4 серпня методом інтерв’ю за місцем проживання респондентів, повідомляє ВВС News Україна.

В опитуванні взяли участь понад 2 000 респондентів в усіх регіонах України, крім анексованого Криму та непідконтрольних уряду районів Донбасу. Похибка не перевищує 2,3%.

“З висловленою в цій статті тезою, що жодної історичної основи для уявлень про окремий від російського український народ не було і не могло бути, а виокремлення українців і білорусів як окремих народів було результатом радянської національної політики, згодні 12,5% громадян України, не згодні 70% (17% не визначилися)”, – повідомляють у Центрі Разумкова.

Незгоду з тезою про “один народ” висловили більшість жителів усіх регіонів України: на Сході не згодні з нею 52%, а згодні 22%, на Півдні – не згодні 59%, натомість 19% погоджуються. У Центрі не погодилися 74% опитаних, а підтримали 12%, на Заході відповідно 90% і 0,4%.

За віком тезу Путіна підтримали лише 16% старших за 60 років і 10% молодших за 40 років.

“Серед україномовних респондентів (тих, що спілкуються вдома українською мовою) поділяють позицію Путіна з цього питання 7%, серед російськомовних — 21%, і в обох зазначених групах більшість (відповідно 81% і 55%) її не поділяють”, – зазначають у Центрі Разумкова.

Серед етнічних росіян тезу підтримують 30% опитаних, серед етнічних українців 11%.

Більшість виборців провідних партій також не поділяють тезу “про один народ”. Серед виборців “Європейської солідарності” її підтримали лише 3%, “Слуги народу” – 6%, “Батьківщини” – 8,5%. Серед виборців ОПЗЖ не згодні з тезою про “один народ” 40% виборців, згодні – 33%.