Аномальна спека й тропічні ночі: якою буде друга половина липня в Україні

У другій половині липня погода в Україні буде аномально спекотною. Вже на наступному тижні температура повітря буде перевищувати 30 градусів, передають Факти.ICTV.

Про це розповіла кліматологиня Віра Балабух.

«Так, дійсно, друга половина липня очікується найбільш спекотною… Вже на наступному тижні температура повітря у нас буде перевищувати 30 градусів… Треба мати на увазі, що температура, про яку говорять синоптики – це температура в тіні і на висоті 2 метри. Зрозуміло, що на відкритих ділянках і трохи нижче ми будемо відчувати набагато більше теплове навантаження. Особливо в містах і особливо – діти і тварини. Це буде дуже некомфортно», – зазначила вона.

За словами кліматологині, липень традиційно для України є найспекотнішим місяцем і досить часто температура повітря в цей час перевищує 30 градусів.

«Але проблема не в тому, що така температура спостерігається, а в тому, що буде досить тривалий і безперервний період такої температури. Крім того, вона супроводжується досить високими температурами вночі. Ми бачимо, що зараз у нас найнижчі нічні температури перевищують 20 градусів. Це так звані тропічні ночі. Якщо раніше на Поліссі, в Києві таких критичних ночей було всього кілька за все літо, то зараз ми бачимо, що у нас практично кілька тижнів поспіль фіксуються такі температури. І в подальшому вони зберігаються. Такої кількості тропічних ночей у нас давно не було. На жаль, це свідчить про те, що істотно змінюється термічний режим. Ті кліматичні зміни, про які ми говорили раніше, прискорюються», – сказала вона.

Фахівчиня каже, що така тенденція збережеться, і це свідчить про те, що істотно змінюється термічний режим.

“Ми бачимо, що у нас змінюються кліматичні зони, термічний режим, режим зволоження. Це в кінцевому підсумку призводить до того, що кліматичні зони у нас поширюються далі на північ”, – уточнила вона.

У зв’язку з цим Балабух прогнозує, що до кінця липня температура може бути на градус-два вище, ніж в останні 30 років.

Поділитися в соцмережах: