Чому вакцини від COVID-19 колють в плече?

Вакцини від коронавірусу вводять внутрішньом’язово. І цьому є пояснення.


Вакцини від коронавірусу колють переважно в плече, і, до речі, не тільки їх. Цей вид введення препарату називається “внутрішньом’язово”, а є ще “внутрішньошкірно”, “підшкірно” і “внутрішньовенно”.

Чим вони відрізняються, чому саме таким чином людям вводять препарат від COVID-19 і куди ще його можна вводити?

Тип вакцини та правила введення визначає виробник. Медики ж, які здійснюють укол, просто дотримуються інструкції.

До кожної вакцини від коронавірусу теж є інструкція. Там в основному і сказано: колоти в дельтоподібний м’яз плеча, хоча для деяких годиться і м’яз стегна. Ці два місця вважаються найкращими для вакцин, які вводять дорослим внутрішньом’язово, але плече зазвичай краще.

Медики відзначають, що головне в цьому виді ін’єкцій – потрапити у м’яз, минувши шкіру. При внутрішньошкірній ін’єкції важливо потрапити безпосередньо в саму шкіру, в верхній її шар – так роблять манту. З внутрішньовенним введенням і так все ясно. А що стосується підшкірного – в ньому важливо дійти до шкіри, але не дістати при цьому м’яз.

Вакцини від коронавірусу вводять внутрішньом’язово не просто так. У м’язах є важливі імунні клітини, які розпізнають антиген – крихітний шматочок вірусу або бактерії – введені вакциною, і стимулюють імунну відповідь. Вакцини можуть вводитися і під шкіру, але тільки не внутрішньовенно – щоб зберегти локалізацію вакцини, дозволяючи імунним клітинам бити тривогу для інших імунних клітин і приступати до роботи.

Місця для ін’єкції найчастіше обрані так, щоб поблизу були лімфатичні вузли – ключові компоненти імунної системи, які містять найбільше імунних клітин.

“Колють найчастіше в дельтоподібний м’яз плеча, тому що він розташований близько до лімфатичних вузлів, розташованих безпосередньо під пахвою. Хоча не можна ще й виключити той факт, що закатати рукав сорочки набагато простіше, ніж приспустити штани”, – говорять медики.

apnews.com.ua

Поділитися в соцмережах: