Чи буде росія обстрілювати енергетичну інфраструктуру України: у ГУР дали прогноз

росія може обстріляти енергетичну інфраструктуру України після настання холодів.

Це будуть не такі примітивні атаки, як минулого року, сказав представник ГУР Міноборони, генерал-майор Вадим Скібіцький в інтерв’ю “РБК-Україна”.

Зараз складно сказати, чи будуть обстрілювати ракетами, чи дронами. Складно спрогнозувати тактику та схему потенційних ударів по енергосистемі.

“Вона може бути різною. Це можуть бути удари із застосуванням виключно ракет різних типів, можуть бути комбіновані удари з використанням і ракет, і безпілотних літальних апаратів. Разом з тим, за оцінкою воєнної розвідки, це однозначно будуть не такі примітивні атаки, як минулоріч”, – пояснив представник ГУР.

Окупанти можуть вдаватися до комбінованих ударів з використанням дронів, крилатих ракет та балістичних снарядів. Українська ППО посилилась, тож ворог може використовувати більше балістики, яку складніше збивати.

За оцінкою ГУР, ворог буде використовувати більше саме крилатих ракет, а не балістики. Скібіцький вважає, що основними ударними елементами будуть ракети Х-101, Х-555 та “Калібри”. З 25 вересня Росія не застосовує цих ракет, їх можуть накопичувати.


Наступна зима в Україні буде не менш складною, ніж попередня.

Енергетики порадили українцям не ховати генератори.

До холодів, в ДТЕК заявляють, мають відремонтувати в країні дев’ять пошкоджених енергоблоків. Також рекомендують споживачам не зволікати, якщо є можливість, утеплювати будинки.