COVID-19: МОЗ пропонує, аби обмеження “червоного” рівня не застосовували до вакцинованих

Міністерство охорони здоров’я України пропонує, щоб обмеження, які запроваджуються під час погіршення ситуації і запровадження “червоної зони”, не розповсюджувались на вакциноване населення.

Про це голова МОЗ України Віктор Ляшко сказав під час засідання уряду 8 вересня.

“Ми пропонуємо наблизити якість життя вакцинованого населення до звичного. Більшість обмежень жовтого/червоного рівня не будуть застосовуватись, якщо будуть вакциновані колективи”, – додав він.

Як зауважив Ляшко, при цьому для “жовтого” рівня буде достатньо однієї дози вакцини, а для “червоного” необхідним буде повний курс щеплення.

“Як приклад, робота закладів освіти у жовтому рівні епіднебезпеки не буде обмежуватися за наявності у 80% педпрацівників документів, що засвідчують вакцинацію від коронавірусу хоча б однією дозою”, – пояснив міністр.

За його словами, ситуація в Україні “прогнозовано погіршується”.

“Бачимо тенденцію до збільшення госпіталізації”, – зазначив Ляшко, та додав: – COVID-19 стає пандемією невакцинованих. Саме невакциновані потрапляють до лікарень, і захворювання протікає важче й складніше”.

За словами міністра, невдовзі комісія ТЕБ і НС має розглянути встановлення “жовтого” рівня епідеміологічної небезпеки по всій території України. До того моменту всі підприємства, установи та заклади освіти працюватимуть за правилами “зеленого рівня”.

suspilne.media

Поділитися в соцмережах: