Графіки відключення світла в Україні: коли запровадять і де найдовше може не бути електрики

Графіки вимкнень електроенергії застосовуються лише в разі виникнення потреби.

Графіки відключення електроенергії в Україні розробили та затвердили для всіх областей. Згідно з графіками, найдовше без світла може залишатися Київ – до семи годин поспіль.

Що відомо про графіки відключення світла в Україні та від чого вони залежать?

Відключення електроенергії та графіки

Хоча графіки вимкнень електроенергії в Україні були затверджені ще до 1 жовтня, їх поки що не запроваджують у дію. А запрацювати графіки можуть, коли росіяни відновлять свої атаки по енергетичній інфраструктурі України, і коли відповідно можуть бути знеструмлення.

Деякі органи місцевої влади та енергетичні компанії опублікували графіки відключень світла у своїх регіонах ще у вересні, а деякі – лише нещодавно. Так, про свої графіки знеструмлення поінформувала компанія ДТЕК. Це стосується Києва та області, а також Одещини та Дніпропетровщини.

Як пояснили в ДТЕК, “графіки відключень розміщені на сайтах постійно, цілий рік. Однак вони не застосовуються”. Тобто графіки відключень електроенергії застосовуються лише в разі виникнення потреби. Причин цього може бути дві:

  • обмежена генерація електроенергії не зможе покрити потреби у струмі;
  • через нові російські обстріли енергетичні об’єкти вийдуть з ладу.

Головна загроза для української енергетичної системи – саме можливі ворожі атаки. Напередодні у розвідці Великої Британії попередили, що росіяни накопичують ракети, щоб напередодні опалювального сезону завдати удару по критичній інфраструктурі України.

ТСН