Яке укриття на всі 100% захищає від повітряних атак ворога

В Україні єдине справді надійне укриття від повітряних атак російських загарбників – станції метро під землею.

Про це заявила кандидатка технічних наук, викладачка Національного авіаційного університету Тетяна Жидкова, передає Українське радіо.

Щодо інших сховищ, то ще не затверджено таке укриття, яке буде справді надійним. В останніх нормах, які вийдуть 1 листопада, прописано, що захисту від прямого влучання немає, стверджує вона.

“Таких укриттів, які б захищали (на всі 100% – ред.) від ракетного удару, в Україні взагалі немає (крім станцій метро під землею – ред.) В останніх нормах, які вийдуть 1 листопада і стануть чинними, прописано, що захисту від прямого влучання немає. Ще не затверджено таке укриття, яке буде справді надійним (на всі 100% – ред.), – зазначила Жидкова.

За її словами, метро, особливо глибокого залягання, — єдине справді надійне укриття. Якщо це кількаповерховий підземний паркінг, то в нижньому поверсі такого підземного паркінгу буде більш-менш надійно.

Щодо будинків, то експертка зазначила, що більш-менш надійні укриття є в “сталінках”, які були побудовані до 1956 року. Вони не комфортні, але надійні та захищені. Подекуди залишилися навіть броньовані двері.

Укриття на зупинках надійні від уламків і повітряної хвилі, сказала Жидкова, але додала, що такі укриття відкриті, тому для безхатченків це хороше місце для ночівлі, а ще їх громадяни перетворили на громадські туалети. Тому ці укриття на зупинках можуть бути прибудовані до кав’ярні, вважає вона. Коли тривога, то працівники кав’ярні відчинятимуть це укриття.

Крім того, за її словами, у старих дореволюційних будівлях є склепіння, які більш-менш захищені. Також захищеними є храми, де завжди є підземний поверх, додала вона.

Жидкова також звернула увагу, що у новобудовах надійними є приміщення біля ліфта, ліфтовий хол і коридори біля сходів. Простір навколо ліфтової шахти і ті приміщення в квартирі, які розташовані близько до шахти ліфта, сказала експертка.