Коли в Україні прогнозують новий спалах захворюваності на коронавірус

ВООЗ прогнозує, що новий спалах коронавірусу в Україні почнеться в кінці серпня – початку вересня, і триватиме аж до зими.

Про це заявив глава Бюро Всесвітньої організації охорони здоров’я в Україні Ярно Хабіхт, повідомляє УНІАН. Він закликав українців вакцинуватися, поки ще не пізно і Дельта-штам коронавірусу не почав широко поширюватися в Україні.

«Точну відповідь дати важко. Але, попри наявні дані, широке поширення «Дельта», заходи охорони громадського здоров’я та соціальні заходи, охоплення вакцинацією та інші параметри, прогнозуємо, що випадки інфікування і госпіталізації почнуть рецидивувати в кінці серпня – початку вересня і триватимуть до зими, залежно від дій уряду і розширення масштабів вакцинації», – заявив Хабіхт.

За даними Міністерства охорони здоров’я, з 24 лютого в Україні провели всього 4 691 872 щеплення від коронавірусу, зокрема отримали 1 дозу – 3 010 138 осіб, а повністю імунізовані і отримали 2 дози – 1 681 734 особи.

В Україні виявили кілька нових випадків зараження коронавірусом штаму «Дельта».

У МОЗ повідомили, що Кабмін планує затвердити постанову про ослаблення карантину для українців, вакцинованих від COVID-19. Уряд вирішить, як українці зможуть застосовувати «сертифікати вакцинації».