Курці мають вищий ризик інфікуватися Covid-19

Про це свідчать дослідження, опубліковані Всесвітньою організацією охорони здоров’я.

За інформацією ВООЗ, люди із серцево-судинними та респіраторними захворюваннями (спричиненими зокрема курінням) мають високий ризик розвитку важких симптомів та смерті при інфікуванні COVID-19. Курці, у тому числі кальянів, мають вищий ризик інфікуватися COVID-19.

Дослідження 55 924 лабораторно підтверджених випадків у Китаї показують, що показник смертності для пацієнтів із COVID-19 значно вищий серед хворих із серцево-судинними захворюваннями, діабетом, гіпертонією, хронічними респіраторними захворюваннями або раком, ніж у тих, хто не мав хронічних захворювань раніше.

Куріння є фактором ризику для будь-якої інфекції нижніх дихальних шляхів, а вірус, який спричинює COVID-19, вражає насамперед дихальну систему і часто спричиняє легке та важке ураження дихальних шляхів.

Куріння ослаблює легені та зменшує здатність організму протистояти вірусу, тому можуть зростати ризики ускладнень.

Серед китайських пацієнтів з діагнозом «пневмонія, пов’язана з COVID-19» 27% були курцями, а серед тих, хто перехворів без ускладнень, курцями були лише 3%.

Перехід від куріння тютюнових виробів до вживання електронних пристроїв не зменшує ризики ускладнень та смертності від COVID-19.

Більше інформації ось ТУТ.

Кинути курити може кожен. І це кардинально змінить твоє життя. Кидай курити зараз!

Отримати консультацію у діджитал фахівця 

Сайт (допомога у припиненні куріння)

За матеріалами: https://phc.org.ua/news/kurinnya-i-covid-19

Поділитися в соцмережах: