Ляшко анонсував привілеї для вакцинованих від COVID-19 та заявив про можливе послаблення карантинних обмежень

Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко заявив, що для вакцинованих від коронавірусу в Україні будуть діяти привілеї. 

Також він повідомив, коли в країні з’являться так звані COVID-паспорти.

“Ми анонсували їх на 1 липня. Зараз цим питанням активно займається Міністерство цифрової трансформації з відповідними підрозділами МОЗ. Водночас ті, хто отримав два щеплення, тобто завершив повний вакцинальний цикл, можуть отримати сьогодні міжнародне свідоцтво про проведення вакцинації. Воно буде давати таке саме підтвердження того, що людина буде вакцинована”, – сказав він.

Рада ЄС та Європарламент домовилися про введення в Євросоюзі єдиних сертифікатів вакцинації. «Зелені паспорти» будуть діяти з 1 липня 2021 року.

“COVID-паспорт можна видавати, якщо людина отримала повний комплекс проведених щеплень вакциною, яка дозволена до використання ВООЗ”, – заявив Віктор Ляшко.

Повністю щепленому сертифікованими в ЄС препаратами власнику такого паспорта не мають права відмовляти у в’їзді в ЄС з медичних причин.

В уряді запевняють, що українські сертифікати будуть відповідати всім стандартам ЄС, що дозволить відновити поїздки громадян України до країн ЄС.

Також Віктор Ляшко заявив, що на літній період карантинні обмеження можуть послабити.

“Вже є карантинна втома, пандемічна втома. Тому коли у нас стабілізується епідситуація, можна буде трохи-трохи відкрити, зробити певні послаблення”, – сказав Ляшко.

Він додав, що потрібно шукати “золоту середину” між спроможністю медичної системи лікувати хворих і економічними інтересами.

nv.ua

Поділитися в соцмережах: