Мінцифри проситиме коштів з держбюджету для покриття мобільним інтернетом залізниць

Міністерство цифрової трансформації ініціює зміни до державного бюджету для фінансування покриття мобільним інтернетом залізничних шляхів.

Про це на брифінгу заявив віцепрем’єрміністр – міністр цифрової трансформації Михайло Федоров, повідомляє Інтерфакс-Україна.

За його словами, наразі всі залізничні шляхи, якими рухаються швидкісні потяги “Інтерсіті”, покриті інтернетом на 40%.

“Зараз ми разом з операторами, Держспецзв’язку розробляємо план, що потрібно зробити, щоб цей показник був 80-90% і вище. Для цього потрібні інвестиції у вежі, їх потрібно будувати там, де раніше вони не будувалися, щоб покращити зв’язок. Є завдання від президента та прем’єрміністра для вирішення цього питання. І у нас вже є певне бачення, що потрібно зробити. Ми пропонуватимемо зміни до бюджету і фокусуватимемося на тому, щоб розпочати будівництво вишок та покриття залізничних колій. Насамперед “Інтерсіті” і далі всі інші шляхи”, – розповів Федоров.

За його словами, наразі вже проведений аудит і зрозуміло, що потрібно зробити для того, щоб щороку покращувати зв’язок на 20-30%.

“Я впевнений, що цього року буде зроблений перший крок – будуть внесені зміни до бюджету і розпочнеться фінансування цього проекту”, – додав міністр цифрової трансформації.