Мінекономіки має намір дозволити купівлю книг за рахунок виплат вакцинованим

Міністерство економіки України працює над розширенням кола сфер, де вакциновані зможуть використати свої заохочувальні виплати у розмірі 1 тис. грн., зокрема над внесенням до нього книговидання, повідомила перша віце-прем’єрміністерка – міністерка економіки Юлія Свириденко.

“Наразі ми працюємо над переліком послуг, на оплату яких можна буде використати 1 тис. грн. Розпочнемо програму з тих напрямів, які пережили найбільші втрати. Потім плануємо розширити перелік”, – сказала Свириденко у коментарі агентству “Інтерфакс-Україна”.

Вона нагадала, що ця програма передбачає заохочення українців, які взяли участь у вакцинації проти COVID-19, на одночасну підтримку підприємств культурної сфери, спорту і перевезень.

“Попередньо визначено, що витратити кошти можна на купівлю залізничних та авіаквитків на внутрішні рейси, послуги підприємств зі сфери культури та спорту, наприклад на оплату послуг спортзалів чи фітнес-клубів, квитків до кінотеатрів, театрів, музеїв. Працюємо над тим, щоб можна було (за рахунок виплат – ІФ) придбати книги. Нині визначаємо черговість залучення напрямів діяльності до програми”, – додала Свириденко.

Вона запевнила, що всі повнолітні особи, які мають підтвердження про два щеплення, зможуть приєднатися до програми.

“Держава закумулює стільки грошей, скільки необхідно, щоб забезпечити виконання всієї програми. Кількість людей, які вже вакцинувалися двома дозами, постійно збільшується, тому наразі неможливо передбачити фінальну суму. Але ресурс у держави є”, – запевнила перша віцепрем’єрка.

Як повідомлялося, президент України Володимир Зеленський 15 листопада заявив, що кожен українець, який отримав дві вакцини від COVID-19, зможе отримати 1 тис. грн на спорт, подорожі та відвідування культурних закладів.

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що програма видачі 1 тис. грн вакцинованим громадянам стартує 19 грудня й триватиме до кінця 2022 року, у ній можуть взяти участь 6 тис. суб’єктів бізнесу. Він уточнив, що кошти буде виплачено на віртуальні платіжні картки через “Дію”. На це у 2021 році буде передбачено 3 млрд грн із загального фонду бюджету і стільки ж – на наступний рік із можливістю розширення фінансування. Виплати не оподатковуватимуться і не вплинуть на виділення субсидій. При цьому кошти можна буде витратити на купівлю квитків у кіно, театр, концерт, заняття спортом, подорожі Україною потягом або літаком.