МОЗ попередило про нове шахрайство з виплатами за вакцинацію

Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко повідомив про нову аферу із виплатами за вакцинацію від коронавірусу та застеріг українців від потрапляння на гачок шахраїв.

Шахраї від імені МОЗ надсилають громадянам повідомлення з проханням відправити номер банківської карти для нібито отримання 1000 гривень за повний курс щеплення, передає РБК-Україна. Однак насправді міністерство не причетне до цих сповіщень, за ними стоять аферисти, сказав глава МОЗ на брифінгу.

«Від імені Міністерства охорони здоров’я надсилають інформацію з проханням надіслати номер карти та інші персональні дані для отримання 1000 гривень за повний курс щеплення. Насправді від імені міністерства жодних повідомлень не формувалось та не надсилалось громадянам» — говорить Віктор Ляшко.

Раніше «Приватбанк» розповів про нову шахрайську схему, яка стосується виплат за вакцинацію від коронавірусу.  Аферисти надсилають повідомлення із обіцянкою грошової винагороди за зроблене щеплення та просять перейти за посиланням на шкідливий сайт.

Нагадаємо, 15 листопада президент України Володимир Зеленський повідомив, що кожен українець, який отримав два щеплення від COVID-19, зможуть отримати премію у розмірі 1 тисячі гривень. Витратити їх можна буде на спорт, подорожі та відвідування культурних установ.

Кошти у розмірі 1000 грн, які Зеленський пообіцяв надати за вакцинацію, не будуть виплачуватись готівкою. Вони будуть надані у вигляді депозиту, який можна витратити на певні послуги.

Гроші нараховуватимуть на віртуальні платіжні картки. Це буде відбуватися через додаток «Дія».

Виплата буде здійснюватися із загального фонду державного бюджету.