Новорічна ялинка проти вашого кота: як вберегти домашніх улюбленців

Традиційно під час новорічних свят до ветлікарів звертаються десятки людей, домашні улюбленці  яких постраждали від надмірної цікавості до ялинки.

Найчастіше домашні улюбленці гризуть хвою, ласують блискучим дощиком чи розбитими скляними кулями. Унаслідок – травми стравоходу, проблеми з травленням та зіпсоване свято для власників. Це дуже небезпечно, і на жаль, такі випадки непоодинокі.

Кілька порад, які допоможуть убезпечити кота чи собаку від неприємностей «спілкування» з новорічною ялинкою:

  • хвойне дерево варто надійно закріпити, аби воно не впало на тварину. Краще перевагу надати штучній ялинці;
  • не встановлювати ялинку надто близько біля меблів та поверхонь, із яких тварина може стрибнути на дерево;
  • регулярно прибирати голки з підлоги. Якщо тварина наковтається хвої – це загрожує їй серйозними травмами;
  • відмовитись від блискучих прикрас, як то сріблясті кулі чи дощик. Бо саме яскравий блиск викликає цікавість та бажання погратись у чотирилапих;
  • прикраси обирати із некрихких матеріалів, краще – не скляні, аби тварина не поранилась уламками чи не з’їла їх;
  • не використовувати ласощі як декор – пряники, цукерки стануть принадою для тварини. Тим більше, що шоколад надзвичайно шкідливий для тварин.

А от мандарини використати можна. Навіть більше – варто спеціально обробити ялинку розчином ефірної олії із ароматом цитрусових. Котам не подобається цей запах, тому й цікавість до новорічного дерева буде помітно меншою.

“Не варто сподіватись, що проблема вирішиться сама собою. Подібна легковажність може закінчитись серйозними проблемами для здоров’я тварини. Якщо інцидент стався, важливо якнайшвидше звернутись за допомогою до ветеринара, а не займатись самолікуванням. Будьте уважними і не забувайте, що тварина і ялинка в одному приміщенні – привід вжити додаткових заходів безпеки”, – закликають ветлікарі.

kyiv.media