Одружитися через Zoom: як під час війни змінились умови укладання шлюбів
З початку повномасштабної війни в Україні одружилися майже 22 000 українських пар. Кількість тих, хто хоче укласти шлюб, збільшилась, і тепер Міністерство юстиції спрощує умови для українців, щоб вони могли оформляти свої стосунки настільки швидко, наскільки це потрібно.
Про зміни розповіла Валерія Коломієць, заступниця міністра юстиції з питань європейської інтеграції, в ефірі Українського радіо.
Оформити шлюб можна за день і дистанційно
Отже, протягом дня одружитися може будь-хто у будь-якому органі ДРАЦСу на території, де не ведуться бойові дії.
Крім того, під час воєнного стану реєструвати шлюби дозволили не тільки працівникам органів ДРАЦСів, повноваження надали й іншим особам.
Додаткове спрощення є і в тому, що зареєструвати шлюб можна за відсутності одного з пари. Проте це дозволено не всім українцям, а тим, хто несуть службу, перебувають десь далеко і мають бажання одружитися зі своєю другою половинкою.
Заяву про таке бажання можуть подати і військові, і поліцейські, а також особи, які через несення військової служби могли потрапити до лікарні.
Як одружитися дистанційно
Отже, спочатку пара має подати заяву, потім її скріплює командир. А далі може бути кілька способів.
1. Заяву направляють до органу ДРАЦСу на тій території, де перебуває наречена чи наречений. Тоді один з них може прийти в цей орган і провести процедуру.
2. Командир має право сам скласти акт реєстрації шлюбу, і вже потім подати цей акт до ДРАЦСу, який його зареєструє. При такій процедурі людина може підключитися онлайн, або взагалі і наречений, і наречена підключитися через Zoom.