Окупанти підірвали Каховську ГЕС. Оголошена евакуація

У ніч на 6 червня під час ракетної атаки російські війська підірвали Каховську ГЕС.

Про це повідомили в ОК «Південь».

Наразі масштаб руйнування, швидкість і обсяги води та ймовірні райони підтоплення уточнюються. На цей момент деякі населені пункти починають затоплюватись. Висота хвилі становить приблизно 3 метра.

Як повідомляють в Херсонській ОВА, розпочалась евакуація мешканців правого берега Дніпра. Лівий берег наразі евакуювати неможливо – він окупований.

Гребля ГЕС практично повністю зруйнована, і вода надходить потужним потоком. Також цей теракт загрожує безпечній роботі Запорізької АЕС через падіння рівня води у водосховищі.

 

Підрозділи Національної поліції та ДСНС Херсонської області підняті по тривозі для оповіщення та евакуації цивільного населення із потенційних зон затоплення на правобережній частині річки Дніпро, а саме: села Миколаївка, Ольгівка, Льово, Тягинка, Понятівка, Іванівка, Токарівка, Понятівка, Придніпровське, Садове, та частково місто Херсон – острів Корабел.

Рівень води піднімається, тож в Нацполіції наголошують, що всім, хто знаходиться у зоні небезпеки необхідно:

  • вимкнути всі електроприлади
  • взяти документи і речі першої необхідності
  • подбати про близьких і домашніх улюбленців
  • виконувати інструкції рятувальників та поліцейських  Підрив Каховської ГЕС призведе до того, що без води залишаться Дніпропетровщина, Херсонщина та Запорізька область.

Вода досягне свого максимуму через 5 годин. Проводиться евакуація.

vsn.in.ua