Отримане в результаті компенсації житло не можна буде продавати протягом 3 років

Разом із правом на отримання житла замість зруйнованого українці будуть мати і обов’язок не відчужувати його протягом трьох років.

Військовослужбовці та їхні сім’ї, багатодітні сім’ї, особи з інвалідністю зможуть отримувати пріоритетне право на відшкодування житла внаслідок військової агресії росії проти України. Про це розповіла голова партії «Слуга народу» Олена Шуляк під час онлайн-обговорення відповідного законопроєкту №7198.

 «Так, усі, хто має зруйноване та пошкоджене житло, мають право на компенсацію від держави. Також інвестори, які не отримали документи, зокрема право власності, але мають документи про внесення платежів за житло, також матимуть право на відшкодування.

Важливо! Отримане в результаті компенсації житло, не можна буде продавати протягом 3 років. Бо нам би хотілось, щоб українці залишалися в Україні, а не продавали отримане в результаті компенсації житло і їхали за кордон. У нас багато роботи з відновлення держави. Ми знайдемо кожному українцю гідне житло та роботу», – зазначила вона.

Нагадаємо, 1 квітня Верховна Рада схвалила за основу законопроєкт №7198 про компенсацію за пошкодження та знищення окремих категорій об’єктів нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених військовою агресією Росії, яким визначено граничний розмір компенсації та встановлено процедуру її отримання.


Передбачається, що компенсація надається у вигляді:

а) грошової компенсації шляхом перерахування грошових коштів на поточний рахунок отримувача компенсації;

б) фінансування будівництва нового будинку

в) фінансування пошкодженого майна багатоквартирного будинку

Граничний розмір компенсації у вигляді об’єкта нерухомого майна не може перевищувати вартості 150 кв м за один об’єкт нерухомого майна.

sud.ua