Правила призначення пільг та субсидій зміняться: кому порахують «закордонні» доходи

Гроші заробітчан стануть підставою для відмови в наданні виплат
Міністерство соціальної політики пропонує змінити методику обчислення середньомісячного сукупного доходу сім’ї для надання соціальних послуг. Пропонується включати до доходу грошові перекази з-за кордону. Про це йдеться в проєкті, оприлюдненому для обговорення на сайті Федерації профспілок України (ФПУ).
Нові доходи
Згідно з проєктом, при обчисленні сукупного доходу сім’ї враховуються доходи у грошовій формі, а також в іноземній валюті, отримані з будь-яких джерел як на території України, так і за її межами.

До сукупного доходу сім’ї додатково планується включити:
– грошові перекази, отримані із-за кордону
– інші доходи, відомості про які отримано від Державної податкової служби України і Пенсійного фонду України, а також доходи, які задекларовано особою.

Доходи членів сім’ї
Водночас документом пропонується встановити, що особи не включаються до складу сім’ї отримувача соціальних послуг у випадку, якщо вони фактично не проживають разом. Це можна зробити на підставі акту обстеження житлово-побутових умов, відомостей з реєстру територіальної громади, що підтверджує відомості про місце проживання (перебування) особи, документально підтверджених даних проживання за іншою адресою (договір оренди майна, відомостей з місця навчання / роботи).

glavcom.ua