Правила вступу у спадщину будуть змінені

В Україні можуть змінити правила вступу у спадщину. З відповідною ініціативою виступили в Мінсоцполітики.

У відомстві запропонували розробити механізм компенсації коштів, які держава витратила на утримання літніх громадян в органах опіки, пише ubr.ua.

У Мінсоцполітики зазначають, що родичі літніх людей, які були на утриманні держави, вступаючи у спадщину, повинні будуть компенсувати державі всі витрати.

«Такі пропозиції фактично порушують Конституцію України. Тобто встановлюють заздалегідь провину осіб і фактично намагаються зняти відповідальність держави за виконання тих зобов’язань, які вона повинна виконувати», — зазначив адвокат, старший партнер АК «Кравець і партнери» Ростислав Кравець.

«Якщо держава вважає, що має право забрати своє, то нехай в загальному порядку звертається до спадкоємців, як це передбачає Цивільний кодекс (в межах тих же шести місяців). І отримувати компенсацію (якщо вона і належить їй) держава повинна в загальному порядку як кредитор за рахунок майна після розподілу, але ніяк не позачергово», — заявив партнер ЮК ExpatPro Платон Даниленко.

Строк вступу у спадщину, у разі смерті близького родича, за законом становить шість місяців.

За цей час спадкоємець повинен звернутися до нотаріуса, де повинен відмовитися від спадщини або прийняти спадщину.

Ті, хто проживав разом — зареєстровані за однією адресою — автоматично вступають у спадщину.

Якщо хтось не бажає прийняти спадщину, протягом пів року повинен піти до нотаріуса і написати відповідну заяву про відмову.

businessua.com