Радник Зеленського розкрив деталі виплат за економічним паспортом українця

Перші виплати за економічним паспортом українця розпочнуться у 2036 році.

Про це в ефірі одного з телеканалів заявив радник президента України з економічних питань Олег Устенко. Він зазначив, що поповнюватиметься Фонд майбутніх поколінь від рентної плати за видобуток корисних копалин, нафти та газу.

Устенко сказав, що частка від ренти за видобуток корисних копалин становитиме 35%, а надалі її щорічно збільшуватимуть на 5% до 70%. А ось рентні збори від нафти та газу планується відраховувати аж до 100%.

Учасниками Фонду майбутніх поколінь стануть українці, народжені з 1 січня 2019 року, а накопичення формуватимуться з наступного року після створення Фонду.

“Спочатку це будуть дві мінімальні заробітні плати на кожного народженого українця. Це вже протягом наступного року. Тобто понад 7 тис. грн. І ось з народження до 18 років кошти будуть накопичуватися… Ти можеш використати ці кошти для навчання. І коли ми говоримо про суму $10 тис. – це досить хороша сума в нинішніх цінах”, – зазначив радник президента.

Також Устенко сказав, що другим вкладом буде вклад на купівлю житла. Перекрити всю вартість квартири чи будинку сума не зможе, проте значно допоможе молодому поколінню.

hvylya.net