рф створює жахливі умови для життя на окупованих територіях: дефіцит товарів та безробіття

На окупованих територіях насильно змушують людей отримувати російські паспорти.

Про це повідомляє видання “Foreign Ukraine” на основі розповідей луганчан, що виїхали з окупованої Луганщини через гуманітарний коридор Колотилівка-Покровка.

За їхніми словами, українські банки на зайнятих територіях замінено російськими, що призводить до проблем, оскільки переказ грошей на російські банківські рахунки стає неможливим. Ті, хто не має роботи або відмовляється отримувати російські пенсії, не можуть користуватися спрощеним переказом грошей від родичів з контрольної території України. З’явилися нелегальні обмінники валют, які взяли на себе від 10 до 15% з кожної конвертації.

Ті, хто має гроші, може придбати іноземні товари минулих сезонів через торговців на чорному ринку. Проте ці товари, зокрема продукти харчування, мають низьку якість порівняно з тими, що були до вторгнення в 2022 році, і ціни на продукти харчування та ліки різко підвищилися.

Згідно із свідченням трьох осіб, які розповідали openDemocracy, доступ до лікарів і лікарень є лише у тих, хто отримав російські паспорти. Іноді робляться винятки для екстрених випадків, але у цих випадках люди без російських паспортів можуть отримати медичне обслуговування низької якості.

Більшість розповідає про життя у відносній самотності: вони уникають виходу ввечері та обережно обирають, з ким спілкуватися. Усі скаржаться на російську бюрократію та відзначають відсутність допомоги в разі виникнення проблем. На нещодавно окупованих територіях скаржники або ті, хто виступає проти, повідомляють про загрози візиту російських спецслужб.