СБУ попередила про поширення фейкових наказів МОН, МОЗ та СМС від росіян

Служба безпеки України попереджає про нову хвилю поширення фейків та “вкидів”. Вже поширювалися фальшиві укази від нібито Міністерства охорони здоров’я та Міністерства освіти та науки.

Про це повідомляє прес-центр СБУ.

23 лютого стало відомо, що до закладів охорони здоров’я надходить нібито наказ Міністерства охорони здоров’я про евакуацію медзакладів зі столиці та вивезення людей і обладнання до західних регіонів України.

Накази надсилалися нібито за підписом міністра охорони здоров’я Віктора Ляшка, утім, сам він наголошував, що зміст цього “документа” є фейком.

Окрім того, поширювався аналогічний “наказ” Міністерства освіти й науки, проте в ньому, окрім евакуації, ішлося ще й про мобілізацію студентів. Але міністр освіти Сергій Шкарлет запевнив, що накази фейкові — усі заклади освіти працюють у звичайному режимі, а справжні накази Міносвіти публікує на офіційному сайті.

Також, за даними СБУ, розповсюджується дезінформація про українських військових, які отримали СМС від росіян із нібито “порадою” виїхати з зони ООС.

“Перелік “вкидів” можна продовжувати. Всі ці повідомлення — не просто фейк, а частина продуманої інформаційної війни проти України […] Завдання агресора — посіяти паніку, а наше — зберігати спокій та не піддаватися на будь-які провокації”, ㅡ зазначають в СБУ.

У СБУ запевнили, що кіберфахівці системно стежать за інформаційним полем, фіксують фейки та вживають заходів для оперативної нейтралізації діяльності проросійських пропагандистів і ботоферм та притягнення зловмисників до відповідальності.

Громадян же закликають користуватися лише перевіреною інформацією з офіційних джерел та не поширювати чутки.

dilo.net.ua