Шахраї продають фейкову «Дію» із COVID-сертифікатом та функцією зміни віку. Мінцифра нагадала, що підробку легко виявити

В Україні почали продавати фейковий додаток «Дія», який має COVID-сертифікат та у якому можна вказати свій несправжній вік. Проте у Міністерстві цифрової трансформації зазначили, що підробка не валідується через QR-код.

Про це повідомив Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

Він розповів, що фейковий додаток існує для Android. Його можна завантажити та встановити лише за посиланням, а не через офіційний магазин додатків Google Play.

Федоров зазначив, що користувачів такого додатка можуть притягнути до кримінальної відповідальності за підроблення документів. За це може загрожувати до 17 тисяч гривень штрафу, арешт, обмеження або навіть позбавлення волі.

«Поставив завдання команді розробити новий електронний документ “паспорт ув’язненого”, організаторам цього шахрайства приготуватися стати першими бета-тестувальниками», — написав міністр.

У фейковій «Дії» є екземпляри «зеленого» COVID-сертифіката, студентського квитка, паспорта громадянина України, картки платника податків та посвідчення водія. Вартість підробки становить 120 гривень.

Боротьба з підробними довідками

В Україні останнім часом регулярно виявляють шахрайські схеми з довідками про вакцинацію проти коронавірусу, ПЛР-тестування чи сертифікатами. Правоохоронці викривали на махінаціях представників турагентств, медиків і просто ділків.

Через це українська влада готує законопроєкт про посилення відповідальності за підробку медичних документів. 22 вересня уряд уже схвалив розроблений фахівцями МОЗ відповідний проєкт закону й подав його до Верховної Ради.

Паралельно з цим МОЗ разом із Нацполіцією та СБУ виявляють і розслідують випадки підроблення документів про вакцинацію.

hromadske.uа