Що буде з іпотекою, якщо будинок розбомбили? Відповідь юристів

Чи потрібно продовжувати виплачувати іпотеку в разі руйнування будинку під час війни?

Від снарядів окупантів постраждали тисячі будинків по всій Україні.

Щодня російські загарбники продовжують руйнувати людські оселі та життя.

У власників квартир, що виплачували іпотеку за них, окрім питання “де тепер жити?”, виникає ще одне: чи потрібно продовжувати сплачувати кредит за зруйноване помешкання?

Асоціація жінок-юристок України “ЮрФем” розповіла, що буде з кредитом, якщо вашу оселю знищили під час бойових дій.

Що буде з іпотекою в разі руйнування житла під час війни?

Чи зникне кредит?

Навіть якщо будинок розбомбили, виплата іпотеки продовжується.

Річ у тому, що відповідно до ст. 17 ЗУ «Про іпотеку», іпотека припиняється у випадку знищення переданої в іпотеку будівлі, однак за умови, що іпотекодавець не відновив її.

Відомості про припинення іпотеки підлягають державній реєстрації у встановленому законодавством порядку.

Та варто зазначити, що обов’язок погашення кредиту продовжується на умовах договору, укладеного до настання обставин непереборної сили.

Тобто, боржник за будь-яких обставин має його повернути.