Швидкий хостинг сайту: яка ціна послуги в Україні?
Користувачів, які бажають замовити хостинг, цікавить не тільки вид ресурсів, а ще їх вартість. В усіх провайдерів вона різна, оскільки кожна компанія встановлює індивідуальну цінову політику. Але є основні чинники, які враховує кожен постачальник.
До них відносяться характеристики машин, особливе значення має ще й тип хостингу. Найчастіше користувачам не потрібен цілий сервер, лише окремі ресурси. Вибираючи такий варіант, залишається лише орієнтуватися на ступінь незалежності облікового запису.
Вартість віртуального хостингу
Більшість користувачів, які вперше шукають майданчик для розміщення сайту, вибирають саме віртуальний хостинг. Це найбільш економний, зручний та простий варіант серед усіх існуючих. Він ідеально підходить новачкам, які не мають спеціальних знань та досвіду в адмініструванні. Суть такої послуги полягає в тому, що користувач отримує окрему частину ресурсів (аккаунт) на сервері.
Решта простору ділиться між іншими клієнтами. За такого підходу забезпечується спільне використання одного потужного процесора. Але це не означає, що дані облікових записів відкриті. Кожен із них повністю закритий, а доступ до нього має лише його власник. Індивідуально визначаються також обсяг пам’яті та швидкість роботи.
У цьому випадку можна суттєво економити, оскільки оплачується не весь сервер цілком, а лише та частина, яка потрібна для ефективного функціонування інтернет-ресурсу. У середньому ціна недорогого хостингу в Україні розпочинається з позначки 150 грн. за місяць. За цю ціну можна отримати низку переваг:
- можливість замовити пакет з готовою системою керування контентом (CMS) та сертифікатом для шифрування даних (SSL);
- відсутність зайвих витрат на надмірні ресурси, які не використовуються у процесі;
- простота користування (не потрібно вчитися навичкам адміністрування – все це робить безпосередньо провайдер).
Вартість цього рішення дуже приваблива. Власникам успішних інтернет-магазинів чи блогів 200 грн. на місяць будуть практично не відчутні, а обраного функціоналу буде достатньо для виконання основних завдань.
Вартість виділеного віртуального сервера
Якщо віртуального хостингу не вистачає для повноцінної роботи сайту, можна розглянути варіант з віртуальним виділеним сервером. Це проміжна ланка між простим варіантом та повноцінною окремою машиною. Ціна такого хостингу в Україні розпочинається з 500 грн. Таку чи більшу суму провайдери просять оплатити за один місяць.
Може здатись, що це досить високий цінник. Але за цю ціну користувач отримує ширші можливості. Віртуальний виділений сервер забезпечує свободу в управлінні, зручність та високу потужність. Це те, що потрібно для великих проектів або сайтів, які переросли віртуальний хостинг і потребують більш тонких налаштувань. Зазвичай такі ресурси забезпечує окрема машина.
Але потужність сучасних серверів дуже висока і для середніх проектів її дуже багато. Ідеальним виходом є виділений віртуальний сервер. Це емуляція окремої машини, яка хоститься на фізичному сервері або у хмарі. За кожною з них закріплюється певна потужність фізичної машини, а працювати можна як на звичайному комп’ютері.
До головних переваг такого рішення можна віднести:
- можливість створювати індивідуальну систему захисту та безпеки;
- права на адміністрування (root), що дозволяють проводити налаштування сервера під конкретний проект та виконувати незалежне перезавантаження;
- висока пропускна спроможність трафіку;
- диски великої ємності.
Єдиним нюансом є потреба у навичках адміністрування. Якщо такого досвіду немає, то можна звернутися до провайдера та замовити відповідну послугу.
Як переконатися, що хостинг швидкий?
Багато користувачів вивчають для цього технічні характеристики та відгуки реальних клієнтів в Інтернеті. Але є й надійніший спосіб. Достатньо скористатися пропозицією про пробний період. Більшість хостерів дають можливість оцінити можливості хостингу протягом певного періоду, а у разі невідповідності очікуванням повертають гроші.
Окрім цього, потрібно вивчити ще кілька нюансів:
- роботу технічної підтримки (впливає не лише на швидкість усунення несправностей, але й загалом для роботи це важливий фактор);
- можливість нарощувати ресурси у разі розширення проекту;
- аптайм (час, протягом якого сайти в мережі та доступні користувачам).
З представленої інформації можна дійти невтішного висновку – що потужніший і швидше хостинг, тим його ціна вища. Але такі ресурси потрібні не всім проектам. Невеликим сайтам, які тільки розпочинають роботу, достатньо потужності стандартного віртуального хостингу за доступною вартістю.