Система перевантажена: у МОЗ закликають українців викликати “швидку” тільки у крайніх випадках

Українців просять не викликати швидку допомогу без гострої необхідності.

В Україні з кожним днем погіршується ситуація з захворюваністю на коронавірус. Так за минулу добу захворіли 18 912 українців. Крім того, зростає кількість госпіталізацій — 5 468 осіб за 19 жовтня. При цьому, за даними медиків, 95% хворих, які потрапили до лікарень, не були щеплені.

У МОЗ зазначають, що за останній тиждень практично щодня фіксують рекордну кількість звернень за екстреною медичною допомогою.

Заступниця міністра охорони здоров’я Ірина Микичак повідомляє, що середньодобові показники досягли 49 тис. дзвінків на номер “103”.

“Сухі цифри, а за ними життя: за останній тиждень 4 доби із 7 було понад 50 тисяч дзвінків за номером “103”. Це означає, що на тлі провідних невідкладних станів (травми, ДТП, інфаркти, інсульти тощо) майже удвічі збільшилося навантаження на систему екстреної медичної допомоги за рахунок пацієнтів з Covid-19″, — написала Микичак на своїй сторінці у Фейсбук в ніч на 20 жовтня.

Відзначається, що велике навантаження на екстрену службу спостерігається у всіх областях України. Максимально перевантажені регіони Сходу та Півдня країни ( Харківська, Сумська, Донецька, Запорізька, Херсонська, Миколаївська, Одеська області). Тенденція до стрімкого зростання є також на заході країни та півночі.

У зв’язку з цим в МОЗ закликали українців не викликати “швидку” без гострої необхідності, а просто для огляду чи консультації. Також влада закликає українців вакцинуватися, оскільки це єдиний спосіб полегшити ситуацію з коронавірусом.

telegraf.com.ua