Технічні характеристики та продуктивність проточних водонагрівачів

У квартирах, де проживає кілька людей, зазвичай встановлюють бойлери або накопичувальні водонагрівачі. Основна особливість таких приладів – у наявності великої ємності, в якій накопичується підігріта вода. Однак, якщо місця у квартирі недостатньо, або необхідно придбати прилад для проживання поза домом, оптимальним варіантом економії коштів стануть проточні водонагрівачі. Вони працюють за таким же принципом, як і накопичувальні пристрої, але вся рідина, що нагрівається, одразу виливається через кран. Саме тому потужність таких пристроїв набагато вища, а споживання електроенергії більше.

Основні характеристики при виборі проточних водонагрівачів

Чим потужніший прилад, тим більше води за хвилину він може нагріти. Однак, чим потужніший пристрій, тим вища його ціна. Щоб правильно обрати пристрій, необхідно розрахувати, для яких цілей він необхідний. Проточні водонагрівачі можуть використовуватися, щоб вимити руки, посуд або прийняти душ.

Вибір продуктивності водонагрівачів:

  • Для миття рук достатньо продуктивності 3 літри за хвилину. Якщо потрібно вимити посуд, то продуктивність збільшується до 5 л на хвилину.
  • Для прийому душу необхідно 8 л на хвилину. Саме тому пристрій, призначений для нагрівання води для душу, оснащений великою кількістю тенів та нагрівачів.
  • Залежно від температури можуть вмикатися одразу всі нагрівачі, або їх певна кількість.

Щоб убезпечити себе та подовжити термін служби пристрою, віддають перевагу приладам, в яких нагрівальні елементи укладені в керамічні або кварцові трубки. Вода безпосередньо не контактуватиме з нагрівачем, що добре позначається на його працездатності.

Особливості експлуатації проточних водонагрівачів

Якщо накопичувальні пристрої мають функцію захисту та очищення води від домішок, то в проточних нагрівачах такої функції немає. Це означає, що вода, яка надходить у систему, одразу ж подаватиметься на водонагрівач. При взаємодії нагрівача відкритого типу з жорсткою водою, на спіралі утворюється жорсткий, погано розчинний наліт, що призведе до поломки пристрою. Щоб уникнути подібних неполадок, купують нагрівачі з керамічними або кварцовими трубками.

Якщо ви плануєте придбати проточний водонагрівач, обов’язково в систему подачі води встановіть фільтр грубого очищення або магістральний пристрій з кількома колбами. Вода на нагрівач приходитиме вже очищеною, що продовжить термін служби приладу. Оскільки пристрої працюють на межі своїх можливостей, вони нерідко перегріваються. Тому купуйте апарати, які доповнені реле, захистом від перегрівання.