У «червоних» зонах зміняться правила нарахування субсидій: подробиці

Нарахування субсидій в «червоній» зоні адаптивного карантину здійснюється на збільшені соціальні нормативи. Зокрема, такі нормативи збільшені на 50%.

Про це повідомляє Міністерство соціальної політики.

Розрахунок житлових субсидій на період карантину для «червоної» зони проводиться з урахуванням збільшених на 50% соціальних нормативів, в межах яких дається субсидія на холодну і гарячу воду, водовідведення, електроенергію і природний газ.

Стандартні соціальні нормативи виглядають наступним чином:

  • холодна вода – 2 кубометри на людину (за наявності гарячої води) і 3,6 кубометри (за відсутності гарячої води)
  • гаряча вода – 1,6 кубометри на одну людину на місяць
  • водовідведення – 3,6 кубометри на одну людину на місяць
  • газ – при наявності плити та гарячої води 3,3 кубометри на одну людину на місяць; при наявності плити і без гарячої води – 5,4 кубометри; при наявності газової плити і газової колонки – 10,5 кубометри;
  • електроенергія – 70 кВт*год на місяць на сім’ю з однієї людини і додатково 30 кВт*год на місяць на кожного іншого члена сім’ї, але не більше 190 кВт*год на місяць і так далі.

З більш детальною інформацією можна ознайомитися на сайті Мінсоцполітики.

Середній розмір субсидії в нинішньому опалювальному сезоні очікується в районі 2 тисяч гривень. Великі сім’ї з низьким доходом отримають більше.

На порталі «Дія» з листопада будуть доступні три нові соціальні послуги – отримання субсидій, призначення пенсій та послуги для внутрішньо переміщених осіб.

ua.news