У громадян з ID-паспортами більше не будуть питати прописку

Вже незабаром в українців братимуть ID-паспорти, не вимагаючи до них прописки. Власникам таких паспортів не потрібно буде робити довідки про реєстрацію і носити їх із собою. У Мінцифрі подбали про те, щоб ID-паспорти всюди і всіма сприймалися як повноцінні документи, які не потребують ніяких супровідних “папірців”.

Про це розповів в інтерв’ю одному з вітчизняних ЗМІ керівник із розвитку електронних послуг у Мінцифрі Мстислав Банік.

За словами чиновника, зараз вже практично готовий до другого читання в парламенті законопроєкт, над яким активно попрацювали члени парламентського комітету з цифрової трансформації спільно з фахівцями Мінцифри. Якщо за нього проголосують (а шанси високі), то процедура реєстрації значно спроститься.

Вже не матиме ніякого значення штамп прописки у паперовому паспорті, а також виписка з реєстру, яку змушені носити з собою власники ID-паспортів.

“Першоджерелом та єдиним реєстром за пропискою буде реєстр ДМС, і, якщо говорити про “Дію”, то там і в ID-картці, і в закордонному паспорті буде доступне місце реєстрації – це саме та прописка, яку більше не потрібно буде носити з собою”, – повідомив Мстислав Банік.

Тобто, держоргани, яким може знадобитися прописка тієї чи іншої людини, вже не будуть у неї вимагати паперову довідку, бо за всіма типами паспортів можна буде зробити запит в ДМС (Державну міграційну службу), яка дасть необхідну інформацію.

ukraine.today.ua

Поділитися в соцмережах: