У Каховському водосховищі загинули мільйони живих істот – Зеленський

Каховське водосховище перетворилося на могилу для мільйонів живих істот.

Президент Володимир Зеленський закликав представників світової екологічної спільноти консолідувати світ, щоб росія понесла відповідальність за екоцид, а Україна не залишилася наодинці з цією трагедією, йдеться на сайті президента.

“Цей російський злочин екоциду – найбільший за десятиліття у Європі. На окупованій частині території, де затоплено близько десятка населених пунктів, узагалі не здійснюється евакуація. Люди другу добу на дахах, у водяній пастці, без питної води, їжі та медичної допомоги. Скільки там загиблих і постраждалих, ми поки не знаємо”, – розповів Зеленський.

Більш ніж у 30 населених пунктах життя зламано, для сотень тисяч людей у багатьох містах та селах значно ускладнено доступ до питної води.

Через знищення дамби затоплено сховища пального, склади з хімікатами, склади з добривами, могильники тварин, з них щонайменше два “сибіркові поховання”. Там, де не було централізованої каналізації, каналізаційні стоки вже у воді.

Кількість екосистем, знищених чи поставлених на межу вимирання, обчислюється тисячами.

Понад 50 000 гектарів лісів затоплено, і щонайменше половина з них загине. Десятки тисяч птахів та не менше 20 000 диких тварин під загрозою загибелі.

“Очевидно, що Каховське водосховище перетворене на велику могилу для мільйонів живих істот”, – сказав Зеленський.

Забруднення та отрута з зони затоплення швидко потрапляють у підземні води, отруюють річки, а звідти потрапляють до басейну Чорного моря.

“Жоден народ не має залишатися наодинці з такими викликами! Але поки немає відповіді на те, як можемо спільно все це подолати”, – сказав Зеленський.

gazeta.ua