У МОЗ назвали найчастіші симптоми у хворих на штам “Омікрон”

У Міністерстві охорони здоров’я розповіли, які найчастіші симптоми виникають у хворих на штам “Омікрон”.

Про це повідомляє пресслужба МОЗ.

Звіти на основі підтверджених випадків нового штаму свідчать, що у хворих на “Омікрон” найчастіше спостерігають наступні симптоми:

  • нежить (73%);
  • головний біль (67,5%);
  • втому (63,5);
  • чхання (60%);
  • біль у горлі (59,6%).

Зазначається, що наразі в Україні домінує штам “Дельта”. У разі зараження на цей штам, разом із вказаними вище симптомами, також спостерігається кашель (43,5%), хриплий голос (35,7%), озноб чи тремтіння (30%), лихоманка (29,4%), втрата/спотворення нюху та/або смаку (23,7%) тощо.

Попри те що симптоми “Омікрону” здаються схожими на застуду, новий штам також може спричиняти тривалі наслідки для здоров’я, госпіталізацію та летальні випадки. Через стрімке поширення “Омікрону” у небезпеці перебувають ті, хто не пройшов принаймні базового курсу вакцинації проти COVID-19.

У МОЗ нагадали, що при появі будь-яких симптомів ГРВІ у першу чергу варто звернутись до свого сімейного лікаря. Той має надати направлення на тестування на COVID-19. До результатів тестування та під час видимих симптомів варто не відвідувати місць загального скупчення людей та дотримуватись режиму самоізоляції.


Нагадаємо, що у Всесвітній організації охорони здоров’я вважають, що новий штам коронавірусу “Омікрон” призводить до госпіталізацій та вбиває людей. Тому його, як вважають експерти, не варто відносити до категорії “м’яких”.