У МОЗ розповіли, коли невакциновані зможуть повернутися на роботу

Відповідь на це питання уже є в Наказі МОЗ № 2153 від 4 жовтня 2021 р.

Там уточнюється, що представники цих професій, які підлягають обов’язковій вакцинації і під час введення карантину були відсторонені від роботи (бо були не вакциновані), пізніше можуть повернутись на роботу. В Наказі передбачено дві умови, за яких вони можуть знову почати працювати. Перша – закінчення карантину. Друга – вакцинація, хоча б однією дозою вакцини.

В МОЗ пояснили, що якщо через відсутність вакцинації людину відсторонили від роботи, то оскільки вона не працюватиме в цей час, її заробітна плата виплачуватись не буде. Роботодавець на час відсторонення спеціаліста може взяти для виконання його обов’язків іншого вакцинованого співробітника. Проте, робоче місце за відстороненим на час карантину працівником в обов’язковому порядку буде збережено, і як тільки завершиться карантинні обмеження, відсторонена від роботи людина зможе повернутись на своє робоче місце та продовжувати виконувати свою роботу і отримувати за неї зарплату.

В.о. голови Державної служби України з питань праці Ігор Дегнера поінформував, що замість усунення від роботи невакцинований співробітник може піти у відпустку за власний рахунок. Якщо ж співробітник просить у роботодавця відпустку за графіком, то рішення з цього питання повинен приймати роботодавець.

Він також запевнив, що звільнити невакцинованого працівника з роботи ніхто не має законних підстав, оскільки відмова від щеплення не є підставою для звільнення. Якщо працівника незаконно звільнять, то суд поновить його на посаді. І за весь час звільнення йому нараховуватиметься середня зарплата.

Медправда