У МОЗ розповіли про симптоми штаму “Дельта”

Симптоми COVID-19 при інфікуванні штамом “Дельта” відрізняються від інших штамів.

Про це у Фейсбуці повідомляє Міністерство охорони здоров’я (МОЗ).

“Симптоми при зараженні штамом «Дельта» відрізняються. Лихоманка, головний біль, біль у горлі та нежить поширені, тоді як кашель та втрата нюху чи смаку — менш поширені. Також повідомляють про серйозніші симптоми, включаючи порушення слуху, шлунково-кишкові проблеми та утворення згустків крові, що призводять до загибелі тканин та гангрени. Відповідно до дослідження, проведеного вченими з Китаю, концентрація вірусу в крові зараженої людини від штаму «Дельта» у 1000 разів більша, ніж було в інфікованих диким штамом. Це означає, що у хворого набагато більша ймовірність виділяти вірус у зовнішнє середовище, що сприяє поширенню вірусу на інших людей”, – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що ймовірність розвитку тяжкого перебігу хвороби при зараженні штамом «Дельта» набагато вища, якщо людина не вакцинована.

Якщо все ж зараження відбулося, повністю вакциновані особи переносять хворобу безсимптомно або ж в значно легшій формі.

У МОЗ нагадали, що пройти вакцинацію проти COVID-19 можна у найближчому пункті щеплення чи центрі масової вакцинації. Також проводяться щеплення організованих колективів від 50 осіб, в таких випадках на підприємство виїжджає мобільна бригада.

Укрінформ