У Раді проголосували за продовження воєнного стану та мобілізації в Україні до 23 серпня

Парламент продовжив дію воєнного стану на 90 діб — до 23 серпня. За відповідне рішення проголосували 320 депутатів. На такий само термін продовжено і термін загальної мобілізації. «За» 315 голосів.

Закони набирають чинності з дня їх опублікування.

Як зазначили раніше в президентській фракції «Слуга народу», відразу на три місяці воєнний стан продовжили, оскільки контрнаступ потребує більше часу, ніж оборона. При цьому Верховна Рада може в будь-який момент його скасувати.

Про це під час телемарафону 19 травня розповів народний депутат від фракції «Слуга народу», член Комітету ВР із питань нацбезпеки, оборони й розвідки, представник президента в Конституційному суді Федір Веніславський.

«Від 24 лютого ми вже двічі продовжували воєнний стан. Зараз ми розуміємо, що ворог зосередився на будівництві фортифікаційних укріплень на територіях, які він тимчасово контролює. Перехід у контрнаступ – це значно складніші завдання, ніж оборона. Тож маємо усвідомлювати, що звільнити всю територію України протягом найближчого місяця ми навряд чи зможемо», — сказав Веніславський.

detector.media