Україна розробляє далекобійну ракету з дальністю ураження до 1000 км

Україна вкладає кошти у проєкт із розробки власної далекобійної ракети, повідомив у четвер, 8 червня, міністр оборони України Олексій Резніков.

Він стверджує, що Україна має гарні перспективи виробництва власних далекобійних ракет із дальністю ураження ворожих об’єктів на відстані тисячу кілометрів і більше. Так він відповів на запитання про те, чи є в Україні можливість відновити виробництво далекобійних ракет.

«У нас з вами офіційно існує затверджена ракетна програма. На неї офіційно вже виділяють з бюджету кошти. Виконавці цієї програми – українські на 100% виробництва, індустрія», – розповів Резніков.

Як приклад він навів українські протикорабельні ракети «Нептун», якими вдалося потопити російський флагманський крейсер «Москва».

«У нас з вами дуже хороші перспективи мати українські ракети з дальністю ураження більше ніж 1000 кілометрів», – наголосив Резніков.

Крім того, міністр розповів, що часто західні партнери України вагаються, чи надавати нові види зброї, бо мають страх чергового рівня загострення ситуації.

«Я дуже сильно їх переконував дати нам антикорабельні ракети “Гарпун”, якими треба було захистити наше узбережжя Одеси і портові хаби… Коли ми уразили “Нептунами” корабель “Москва” – через тиждень було рішення надати нам “Гарпуни”. Як тільки наші партнери будуть знати, що наші ракети, з певними нашими назвами, летять більше, ніж на 200, 300 і 400 км – я переконаний, що з’являться ATACMS та решта», – наголосив Резніков.

zaxid.net