Українцям поставлять понад 50 запитань під час перепису населення: про що запитають

Відповіді на питання дадуть можливість охарактеризувати повною мірою умови життя українців. Програму перепису населення України у 2023 році вже схвалили. Українцям підготують понад 50 питань.

Про це повідомляє Державна служба статистики у Facebook.

“Програма узгоджена з вимогами національного законодавства, містить понад 50 питань та визначає перелік демографічних та соціально-економічних характеристик фізичних осіб, домогосподарств та житлових умов населення”, – зазначено в повідомленні.

Питання стосуватимуться:

  • демографічної характеристики – вік, стать, місце народження та інше;
  • етнічного походження, мови та громадянства;
  • освіти;
  • джерел прибутків;
  • зайнятості;
  • міграційної активності;
  • статусу інвалідності;
  • житлових умов.

Відзначається, що відповіді на подібні питання дадуть можливість охарактеризувати повною мірою умови життя українця та його роль в економіці, сім’ї та суспільстві в цілому.

Перепис населення у 2023 році – що відомо

Останній перепис населення в Україні проводився у 2001 році, згідно з якою в нашій державі проживало 48 млн 457 тис.осіб.

Кабінет міністрів у 2019 році організував електронний перепис населення, за результатами якого станом на 1 грудня 2019 року в Україні було 37 млн 289 тисяч 300 осіб (ця цифра не включає населення Криму та окупованих територій Донбасу).

В Мінцифрі активно вивчають досвід інших країн в проведенні перепису. Так, нещодавно українська делегація зустрічалася з топ-менеджментом компанії Apple в США й обговорювала можливість співпраці з перепису населення, використовуючи їх напрацювання.

У свою чергу міністр фінансів Сергій Марченко заявив, що в Державному бюджеті на 2022 рік передбачені кошти на перепис населення у 2023 році.

30 листопада президент Володимир Зеленський заявив про підписання Меморандуму про співпрацю між Міністерством цифрової трансформації з корпорацією Apple в рамках проведення перепису населення України.

УНІАН