Уряд посилює вимоги для отримання субсидій

На позачерговому засіданні Уряд прийняв проєкт постанови, яким посилює вимоги щодо надання житлових субсидій.

Так, буде переглянуто підхід до врахування майнового стану отримувача субсидії. Тепер будуть враховуватися доходи від депозитів, дивіденди від цінних паперів, наявність банківських депозитів, проведення операцій з купівлі іноземної валюти, банківських металів, а також факти перетину кордону і не тільки.

Крім цього, перед видачею субсидій буде братися до уваги факт здійснення одноразових дороговартісних покупок.

Хто зараз не отримує субсидії?

Зауважимо, наразі відповідно до “Положення про порядок призначення житлових субсидій”, субсидію не мають отримувати за таких умов:

  • Площа оселі: квартири понад 130 кв.м, будинки понад 230 кв.м. Виключення — дитячі будинки сімейного типу, багатодітні родини, прийомні сім’ї, житлові приміщення для осіб з інвалідністю, що пересуваються на візках, забезпечені з бюджету тощо.
  • Витрати. Якщо домогосподарство або член родини особи з його складу за рік перед зверненням за субсидією купували землю або нерухомість, транспортні засоби, будматеріали або послуги (крім медичних) на понад 50 тисяч гривень.
  • Наявність автівки. Якщо будь-хто зі складу домогосподарства або член родини особи з її складу має у власності транспортний засіб, з дати випуску якого минуло менш як п’ять років (крім мопеда і причепа). Одержані безоплатно або на пільгових умовах не враховуються.
  • Якщо у складі домогосподарства або сім’ї члена домогосподарства є особи старше 18 років, які отримують зарплату, меншу за мінімальну (із рядом виключень).
  • Якщо громадянин не повернув надмірно перераховану (виплачену) суму житлової субсидії за попередні періоди.
  • Борги. Якщо є заборгованість з оплати комунальних послуг понад 3 місяці або при стягненні аліментів понад 3 місяці (із виключеннями).

За наявності зазначених вище умов рішення про призначення субсидії увалюють спецкомісії при місцевих органах влади. Вони мають вивчити матеріально-побутові умови родини, пише prokovel.com.

 

Поділитися в соцмережах: