Урядові сайти зазнали масованої кібератаки

На сайти Кабінету міністрів, «Дії», українських міністерств та відомств (МЗС, ДСНС, МОН, Мінспорту, Міненерго тощо), вчинено глобальну хакерську атаку. Більшість із них не завантажуються, деякі відключені.

На головній сторінці цих сайтів було розміщено повідомлення провокаційного характеру. Там висів текст: «Українець! Всі ваші особисті дані були завантажені в загальну мережу. Всі дані на комп’ютері знищуються, відновити їх неможливо. Вся інформація про вас стала публічною, бійтеся і чекайте гіршого. Це вам за ваше минуле, сьогодення і майбутнє. За Волинь, за ОУН УПА, за Галичину, за Полісся і за історичні землі”. Пізніше напис пропав.

Служба безпеки України повідомляє, що контент сайтів не був змінений, а витоку персональних даних, за попередньою інформацією, — не сталося. Програма Дія працює в штатному режимі.

З метою запобігання розповсюдженню атаки на інші ресурси, а також щоб локалізувати технічну проблему, тимчасово призупинено роботу низки інших урядових сайтів.

СБУ та Держспецзв’язку спільно з відповідними органами державної влади займається розслідуванням інциденту та збирає цифрові докази.

Більшість постраждалих державних ресурсів вже відновлено, інші будуть доступні найближчим часом.

expert.com.ua