В Україні посилять відповідальність за насильство над тваринами

Президент України Володимир Зеленський підписав закон про впровадження в Україні стандартів ЄС щодо гуманного ставлення до тварин.

Закон передбачає впровадження низки директив Європейського Союзу щодо захисту тварин від жорстокого поводження, пов’язаних із Європейською конвенцією про захист домашніх тварин. Її Україна ратифікувала у 2013 році.

Відтепер заборонено  вбивство тварин для регулювання їхньої чисельності (шляхом отруювання, евтаназії тощо), а також знущання чи жорстоке поводження з домашніми й бездомними тваринами (приміром, негуманне дресирування чи дарування тварин як призи).

Також не можна використовувати тварин у рекламі розваг і закладів харчування, для фотосесій (за винятком зоопарків, дельфінаріїв і цирків), утримувати хижих чи рідкісних тварин у неспеціалізованих закладах або вдома.

Закон передбачає введення відповідальності за контрабанду рідкісних видів тварин чи рослин і пропаганду жорстокого поводження з тваринами, а також відновлення практики конфіскації браконьєрських знарядь і незаконно добутої продукції, повідомляє Громадське.

Згідно з документом, за жорстоке поводження з тваринами з 14 років людину можна притягти до адміністративної, а з 16 років — до кримінальної відповідальності. Постраждалу тварину конфісковуватимуть, а її власника позбавлятимуть прав на утримування тварин на п’ять років.

Закон має запрацювати через три місяці після його публікації в офіційному віснику.