В Україні посилено перевірятимуть субсидіантів

В Україні готують масштабні перевірки одержувачів соціальної допомоги. На офіційному сайті Мінсоцполітики виставлено на громадське обговорення проєкт постанови Кабміну, яким прописується порядок таких перевірок.

“Інспектори будуть ходити по домівках, вивчаючи на практиці, як живуть ті, хто претендує на бюджетні гроші, або вже їх отримує. Причому, якщо не пустити контролерів до оселі, виплати автоматично припиняються”.

Варто зазначити, що ідея ця не нова. Мінсоцполітики вже хотіло запустити перевірки соціальних інспекторів у рамках верифікації одержувачів субсидій.

Але інститут соціальних інспекторів на повну силу так і не запрацював. А Конституційний суд визнав незаконною норму про можливість призупинення виплат.

Але цього разу Мінсоцполітики підготувало новий проєкт постанови, який, по суті, реанімує ідею з масовими «виїзними» перевірками.

Тільки цього разу мова йде вже не тільки про субсидіантів, а взагалі про всіх одержувачів соцдопомоги, як приватних осіб, так і, наприклад, дитячих будинків тощо.

Якщо його приймуть, перевірки почнуться вже з 1 січня 2022 року.

“Почнемо з того, що житло людини є недоторканним, і проникнути до нього без дозволу власника можна лише за рішенням суду. Крім того, Конституційний суд свого часу вже вказував на неприпустимість припинення соціальних виплат, якщо немає вагомих доказів, що людина отримує їх незаконно.

Широкі повноваження перевіряючих, які їм хочуть надати, і зовсім відкривають можливості для масштабної корупції на місцях – люди будуть змушені «домовлятися» з інспекторами, аби за їхньою наводкою у сім’ї не забрали субсидію або допомогу, – зазначає голова адвокатського об’єднання «Кравець і Партнери» Ростислав Кравець.

З іншого боку, такі комісії дозволили б знайти людей, які отримують субсидії неправомірно, адже іноді люди, які живуть на широку ногу, просто не оформляють на себе майно, що дозволяє їм отримувати щомісяця пільгу по кілька тисяч гривень.

Зокрема це відбувається через те, що часто українці працюють нелегально або за кордоном, отримуючи хороший дохід. При цьому вони ще користуються можливістю і оформляють субсидії тареєструються в Центрі зайнятості як безробітні.Вони не платять податки, але за рахунок податків отримують грошову державну допомогу.

radiotrek.rv.ua