В Україні розширили список чоловіків, яким надається відстрочка від мобілізації

В Україні набули чинності зміни до статті 23 Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію”. Таким чином було розширено перелік осіб, які не підлягали призову на військову службу під час мобілізації.

У разі ще однієї хвилі мобілізації відстрочку від служби отримають:

  • здобувачі професійної (професійно-технічної), професійної вищої та вищої освіти, асистенти-стажери, аспіранти та докторанти, які навчаються на денній або дуальній формі;
  • наукові та науково-педагогічні працівники установ вищої та професійної вищої освіти, наукових установ та організацій, що мають вчене звання та/або вчений ступінь;
  • педагогічні працівники закладів професійної (професійно-технічної) освіти, закладів загальної середньої освіти, якщо вони працюють за основним місцем роботи не менше ніж на 0,75 ставки.

Під час ухвалення законопроекту його автори виходили з того, що в Україні внаслідок бойових дій та обстрілів російських окупантів пошкоджено велику кількість будинків, підприємств, заводів, об’єктів інфраструктури, мостів, і для їх відновлення потрібні фахівці. Ті, хто одержав відстрочку, першими будуть залучені до відновлення української економіки після завершення війни.

Відомо, що зараз в Україні продовжується друга хвиля мобілізації, під яку підпали резервісти, що не потрапили до першої хвилі. В основному, це військовослужбовці, які вже мали бойовий досвід до 2014 року. Наступні на черзі – військовослужбовці, які входять до мобілізаційного резерву (випускники університетів, які пройшли військову кафедру та мають звання офіцера запасу).

ukraine.today.ua