В Україні соняшникова олія продається за ціною оливкової: скільки зараз коштує літр

В Україні ціна соняшникової олії зросла настільки, що зрівнялася з оливковою. Зараз в країні ця олія коштує дорожче, ніж в країнах Європи. І це незважаючи на те, що Україна є постачальником цього продукту в інші країни.

Про це повідомив у своєму Telegram колишній міністр фінансів Ігор Уманський.

Скільки зараз коштує соняшникова олія

“Ціни на олію підскочили ще на початку року з 30-35 гривень за пляшку (0,8 л) до 70 грн… Наступні пів року уряд або не реагував, або удавав, ніби ось-ось вирішить питання. А тим часом вартість соняшникової олії впритул наблизилася до вартості простих сортів оливкової”, – написав Уманський.

Ціна не падає

Попри обіцяне зниження ціни на соняшникову олію, цього поки не сталося. Уманський навів порядок цін у країнах Європи на популярний продукт.

“Таким чином, ми опинилися в парадоксальній ситуації, коли цінники в магазинах найбільшого світового експортера олії значно вище, ніж у країнах-імпортерах: Чорногорії – 1.75 €, Молдові – 1.70 € , Польщі – 1.72€”, – написав він.

В Україні, якщо перевести на євро, олія коштує 2.02 євро за літр.

І не варто забувати, що це не тільки супутній продукт, без якого не обходиться жодна кухня. Соняшникова олія – це компонент при виробництві харчових продуктів. Її використовують заклади громадського харчування, шкільні їдальні, постачальники їжі для військових і ще багато. Тому внесок вартості соняшникової олії в загальну інфляцію – колосальний”, – резюмував Уманський.

РБК-Україна