В Україні ухвалили закон про заборону продажу ліків дітям: навіщо це потрібно

Сьогодні Верховна Рада ухвалила законопроєкт №5122 про внесення змін до ст. 21 закону “Про лікарські засоби”. Зміни передбачають заборону продажу ліків дітям до 14 років.

За відповідне рішення проголосував 341 народний депутат. Закон забороняє продаж, передзамовлення і доставку лікарських препаратів дітям. У законопроєкті сказано:

“Якщо у особи, яка здійснює роздрібну торгівлю лікарськими засобами та/або їх доставку кінцевому споживачу, виникли сумніви щодо досягнення 14-річного віку покупцем, така особа повинна звернутися до покупця з вимогою пред’явити паспорт громадянина України або інший документ, що підтверджує його вік”.


У разі продажу лікарських препаратів дітям на продавця чекає штраф у розмірі від 6800 до 13 600 грн. Повторне порушення закону тягне за собою штраф від 13 600 до 23 800 грн.


Закону передувало безліч дитячих суїцидів. Відзначається, що тільки в Києві за останні два роки зафіксували 60 спроб дитячих самогубств, з початку 2021 року таких випадків було 25. А найбільш поширеною причиною смерті є вживання лікарських препаратів.

meta.ua