Вакцинація від Covid-19: міфи і факти

Міфи про вакцинацію розвінчувала під час брифінгу лікарка-інфекціоністка відділення профілактики і боротьби зі СНІДом обласного клінічного медичного центру соціально небезпечних захворювань Анна Піддубна.

Вакцинація на сьогодні є єдиним способом боротьби з пандемією COVID-19. Але, не дивлячись на велику кількість хворих, виникнення нових штамів коронавірусу і високу смертність, багато хто воліє вірити в численні міфи про вакцинацію і відмовляється робити щеплення.

Як повідомила Анна Піддубна, одним із найпоширеніших серед населення є міф, що РНК-вакцина змінює людську ДНК.

«Деякі з недавно створених вакцин від COVID-19, зокрема вакцини COMIRNATY (Pfizer) та MODERNA, містять фрагмент генетичного матеріалу коронавірусу – інформаційну РНК, яка кодує білок вірусу. Ця мРНК навчає наш організм виділяти білок, а заодно виробляти захисні антитіла, – запевнила Анна Піддубна. – РНК не має доступу до ядра клітини. Вона жодним чином не може змішатися з нашим геномом і вплинути на нього. До того ж мРНК нестабільна і буде перебувати всередині клітини лише деякий час, перш ніж розкладеться».

Також, Анна Піддубна спростувала найпоширеніші фейки про вакцинацію та дала відповіді на гострі питання, з якими звертаються пацієнти до медичного персоналу під час вакцинації.

Більш детальна інформація щодо міфів про вакцинацію (наводьте курсор і збільшуйте картинки 😉 ):